Kwasy

Kwasy.

Peeling chemiczny kwasami.

przebarwienia w Kielcach

rozjaśnianie przebarwień Kielce
Wiele osób przychodzi do mojego gabinetu ze skórą suchą ,wrażliwą oraz z przebarwieniami i rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi. W takich przypadkach doskonale sprawdza się zabieg z użyciem kwasu fitowego.

Kwas fitowy, a przebarwienia.

Kwas fitowy w naturze występuje w roślinach strączkowych, w otrębach zbóż, oraz w wielu innych nasionach. Jest to łagodny peeling chemiczny, który poprzez zdolność blokowania jonów miedzi zapobiega nadmiernej pigmentacji skóry oraz rozjaśnia już istniejące przebarwienia. Jest on również łagodnym eksfoliatorem, który wykazuje działanie nawilżające oraz obkurcza rozszerzone naczynka krwionośne. Wykazuje świetne właściwości antyoksydacyjne.

Zabiegi z użyciem kwasu fitowego mogą być stosowane również latem ponieważ nie uwrażliwiają skóry na promienie słoneczne. Zabieg kwasem fitowym wzbogacony dodatkowo o serum oraz maskę, odmładza, rozjaśnia przebarwienia i zapobiega powstawaniu przebarwień już istniejących, wykazuje aktywność antyoksydacyjną i przeciwstarzeniową. Peeling fitowy może być stosowany jako jeden zabieg jak również wykonywany w serii.
Problem przebarwień skórnych jest bardzo często występującym problemem wśród kobiet i mężczyzn. Szczególnie po okresie letnim do mojego gabinetu przychodzi dużo osób uskarżających się na występowanie przebarwień lub intensyfikowanie już istniejących. W zależności od rodzaju przebarwień stosuje się odpowiednie stężenie kwasu mlekowego. Kwas mlekowy znany był już w starożytności, gdzie kobiety kąpały się kwaśnym mleku aby skóra była jasna i gładka. Ciekawostką też jest to, że kwas mlekowy powstaje w mięśniach w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego kiedy dochodzi do procesu zwanego fermentacja mleczanową.

Aby rozjaśnić lub zupełnie usunąć przebarwienia należy wykonać serię zabiegów z użyciem kwasu mlekowego. Dodatkowo zabiegi stopniowo można wzbogacać kwasem fitowym, azelainowym oraz szikimowym. Seria powinna wynosić do sześciu zabiegów ale zdarza się że 4 zabiegi wystarczą aby doskonale zredukować przebarwienia oraz wyrównać koloryt skóry. Zaczynamy od niższych stężeń i kończymy na wysokich. Kwas mlekowy w stężeniu 15% może być używany w gabinetach kosmetycznych jako zabieg bankietowy o bardzo silnych właściwościach nawilżających. W trakcie wykonywania zabiegów oraz miesiąc po jej zakończeniu należy bezwzględnie używać kremu z filtrem UV.

Zabieg rozjaśniający Lightening na bazie kwasu mlekowego wykonujemy jesienią oraz wczesną wiosną, gdy już nie ma mrozu, ale tez nie jesteśmy narażeni na działanie promieni słonecznych.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: