Elektrostymulacja

Elektrostymulacja mięśniowa.

Elektrostymulacja mięśni EMS to taka elektrogimnastyka, która ma na celu wywołanie odpowiedniej reakcji mięśniowej lub całej grupy mięśni. Taki efekt można osiągnąć poprzez podłączenie elektrod oraz dostatecznie szybką zmiany natężenia prądu jak i jego częstotliwości. W normalnych warunkach nasze włókna mięśniowe pobudzane są przez tak zwaną ruchową płytkę końcową. Upraszczając to można powiedzieć, że proces wywołujący skurcze mięśni to zjawisko elektryczne. I tak też powstały urządzenie do elektrostymulacji mięśni zwane elektrostymulatorami.
elektrostymulacja w Kielcach

Elektrostymulacja mięśni.

U ludzi zdrowych metoda ta może zarówno wspomagać trening na siłowni, bądź inny trening sportowy, który wymaga maksymalnej siły i szybkości – czyli ogólnie do zwiększenia siły jak również i masy mięśniowej. Elektrostymulacja może być również wykorzystywana jako zabieg redukujący tkanką tłuszczową w okolicy stymulowanego mięśnia. I takie też zastosowanie elektrostymulacji jest najczęściej wykorzystywane w salonach kosmetycznych.

Działanie elektrostymulacji.

Jak wiemy mięsień poddany wysiłkowi potrzebuje energii. Energia ta czerpana jest zasobów glikogenu zgromadzonego w wątrobie, a następnie gdy go zabraknie, pobierana jest z otaczającej mięśnie tkanki tłuszczowej. Wie To chyba każda osoba mająca do czynienia ze sportem, treningami siłowymi, fitnessem czy odchudzaniem. Przyjmuje się że około 5 10 minutowy zabieg elektrostymulacji odpowiada 2 a nawet 3 godzin temu wysiłkowi fizycznemu.

Efekty elektrostymulacji :
 • wyszczuplenie sylwetki
 • rozbicie i utrata tkanki tłuszczowej
 • wzrost jędrności i elastyczności skóry
 • pobudzenie układu limfatycznego
 • redukcja cellulitu
 • wzmocnienie mięśni.

Elektrostymulacja mięśniowa to taka gimnastyka dla leniwych, trzeba to jednak zaznaczyć,  że nie jest to złoty środek i nie możemy jej nagminnie stosować jako zamiennika aktywności fizycznej. Przed przystąpieniem do zabiegów zawsze należy zasięgnąć opinii lekarza bądź fizjoterapeuty.

Elektrostymulacja EMS stosowana w celu spalania tłuszczu jest tym efektywniejsza im więcej mięśni jest aktywizowanych do pracy. Upraszczająć – im więcej podpiętych elektrod tym lepiej.

Więcej informacji w podanym odnośniku elektrostymulacja Kielce

2 Komentarze

 1. Dominika

  Elektrostymulacja to fajny zamiennik dla leniwców takich jak ja, to taka siłownia bez wysiłku, potu, zadyszki, przebierania się w szatni i zakwasów. Choć muszę przyznać, że kiedyś drobne zakwasy po elektrostymulacji mi się pojawiły. Mimo to polecam.

  Polubienie

 2. Gość

  Elektrostymulacja to bardzo fajny zabieg, który daje dobre efekty w pod warunkiem że wykonujemy go regularnie. Korzystałam już z pakietu dziesięć zabiegów i jestem bardzo zadowolona. Dodatkowo podczas zabiegów należy pić dużo wody i wprowadzić ruch.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: